Založ si blog

PS-ku a Kiskovi rastie prekvapivá konkurencia

Ostatné týždne na slovenskej politickej scéne boli búrlivé. Vznikajúca strana Andreja Kisku získava konkrétnejšie kontúry, no zdá sa, že zatiaľ neoslnila. V niektorých prieskumoch sa pohybuje blízko rizikových 5% a svojim útokom na Progresívne Slovensko si stihla znepriateliť značnú časť demokratického tábora. To všetko však nie je nič v porovnaní so zemetrasením, ktoré môže spôsobiť chystaný projekt záhadného vlogera. S programom založeným na slušnosti a spájaní si dáva ambiciózny cieľ predbehnúť „skokana roka“ – Progresívne Slovensko.

 

Skúsenosti s očividnou cenzúrou a diskrimináciou počas prezidentských a európskych volieb, ktoré mu znemožnili kandidatúru, ho nezlomili, naopak, vychádza z nich posilnený, odhodlaný makať a s jasnou víziou, ako posunúť Slovensko dopredu. K dvom piliérom inšpirovanými úspechmi prezidentky Čaputovej a PS-ka (slušnosť a spájanie), pridáva úprimnosť a transparentnosť. Už v úvodnom videu sa otvorené hlási k sociálnym, konzervatívnym, liberálnym a kresťanským hodnotám. Nezanedbateľnou skutočnosťou je aj zámer stranu koncipovať ako apolitickú.

 

Karimovi Tóthovi nechýba guráž (predstaviteľov ostatných strán vyzval na vstup do svojho projektu) ani kreativita (namiesto podpisov chce zbierať lajky na internete). Bude mať jeho Skala úspech?

 


 

Súvisiace články 

Do hry o prezidenta vstupuje Karim Tóth. Má šancu?

Záhadný Slovák Karim odpovedá Lívii

Urbi et orbi od Karima o multikulti Vianociach

Ako Karim šiel za Andrejom Dankom do NR SR

Karim: Ochrana slovenského folklóru a palestínska šatka

 

List Michalovi Trubanovi: O drogách a Palestíne

16.08.2019

Videom, v ktorom ste sa po týždni vyjadrili aj k zľahčujúcemu spôsobu rozprávania o drogách a uznali ho ako chybu, ste urobili správnu vec, ktorou ste pre mna celú kauzu uzavreli a poslali do viac »

Palestínske práva sú ľudské práva

12.05.2019

Ľudia, ktorí chápu dôležitosť ľudských práv nezvyknú hľadať racionalizácie pre ich porušovanie. Naopak, neváhajú sa jasne ozvať, odsúdiť ich pošliapavanie a žiadať ochranu poškodených, viac »

Pani Čaputová, budete bojovať aj za mňa?

01.05.2019

Približne mesiac pred voľbami som napísal Zuzane Čaputovej list, v ktorom sa jej pýtam, aký má postoj k právam Palestínčanov a k ich porušovaniu Izraelom. Text listu uverejňujem nižšie. Rovnako viac »

Jeffrey Epstein Ghislaine Maxwell

V prípade sexuálneho zneužívania dievčat figuruje aj "Epsteinova madam"

18.08.2019 21:52

Epsteinovi údajne pomáhala dohadzovať dievčatá dcéra britského mediálneho magnáta Roberta Maxwella.

poľsko, helikoptéra

Záchranári hľadajú mužov uviaznutých v najdlhšej tatranskej jaskyni

18.08.2019 21:08

Spojenie medzi dvojicou a kolegami vo Veľkej snežnej jaskyni sa prerušilo po náhlom zatopení jednej z chodieb.

ministerstvo zdravotníctva

Na chaos pri liekoch doplatili pacienti

18.08.2019 19:30

Niektorí onkologickí pacienti si musia od júla za lieky priplácať mesačne desiatky eur. Chyba sa stala na strane štátu, ktorý zle nastavil ceny.

Migranti, štúrovo, polícia, utečenci

V Štúrove zadržali migrantov z Afganistanu, schovávali sa pod vagónmi

18.08.2019 18:58

Zvyšná časť nelegálnych migrantov bola zadržaná neskôr, keďže pešo pokračovala ďalej.