Jon Stewart: Okupácia s humorom

Niekedy zvrátenosť určitých javov vo svete dokáže najlepšie sprostredkovať humor a satira. Jedným z najlepších humoristov v USA, ktorý svoj talent používa k tomuto bohumilému účelu, je Jon Stewart. Aj on si z času na čas berie na mušku izraelskú politiku, najmä premiéra Netanjahua, ako aj spoluúčasť vlády USA na jeho zločinoch.

 

Minulé leto sa posmieval politike Bieleho domu, ktorý na jednej strane formálne presadzoval ukončenie bojov medzi Izraelom a Gazou, pri ktorých izraelské vojsko zmasakrovalo okolo 2200 ľudí, zväčša civilistov, no na druhej strane tá istá vláda USA dodala Izraelu zbrane, ktoré potreboval na pokračovanie zabíjania. Podľa neho sa USA správajú ako keby boli sponzorom izraelskej odvykacej kúry a zároveň jeho drogovým dílerom.

 


 

Počas masakra v Gaze si Stewart zobral na mušku aj izraelské propagandistické varovanie civilistov v Gaze pred bombardovaním ich domov bombardovaním ich domov.

 


 

Aj satirické komentáre Jona Stewarta signalizujú postupný koniec nekritickej podpory Izraela v páchaní jeho zločinov nie len medzi občanmi USA vo všeobecnosti, ale aj v radoch americkej židovskej komunity. K jej úpadky svojou troškou prispieva aj Jon Stewart. Ďakujeme.

 

Súvisiace linky

Pat a Mat izraelskej armády

Netanjahu v ríši Charlieho

Blizkovýchodný gangnam

Databáza zdrojov o Palestíne

 

Kričal som na Šimečku a Korčoka a je to OK

16.05.2025

Štvrtok 8. mája sme si pripomínali Deň víťazstva nad fašizmom. Progresívne Slovensko pri tej príležitosti organizovalo veľký opozičný protest nazvaný Stojíme na správnej strane. Išiel som im povedať, že pokiaľ ide o Gazu, stoja na strane genocídy, a skúsiť od nich po roku a pol dennodenne vysielanej genocídy vymámiť zmenu postoja priamo na mieste osobnou konfrontáciou. [...]

Izrael-Palestína: Nie kto z koho, ale rovnosť pre všetkých

13.09.2024

Už dlhšie sa chcem vyjadriť k jednej veci. A hoci na jednej strane by to ani nemalo byť potrebné, lebo ide o úplnú samozrejmosť, ktorá by mala byť jasná hádam aj škôlkarom, na strane druhej sa opakovane stretávam s vyjadreniami, ktoré nasvedčujú tomu, že to také samozrejmé nie je. Akoby mnohí ľudia nevedeli uvažovať inak než, že jedna strana má pozabíjať tú druhú a [...]

Hvoreckého hoax – ideme do finále

09.09.2024

Po videu zo 17. augusta, v ktorom kritizujem spisovateľa Michala Hvoreckého za šírenie lživého hoaxu, sa ozval aj samotný Hvorecký. Žiaľ korektné štandardy nebol schopný či ochotný splniť. Namiesto toho naservíroval manipulatívne zavádzanie nehodné niekoho, kto sa stavia do pozície kultúrneho človeka či ochrancu kultúry. Žiaľ šírenie hoaxu je len [...]

Zohran Mamdani, New York

Trump po výhre Mamdaniho: USA stratili suverenitu nad New Yorkom. Postaráme sa o to

06.11.2025 05:44

Podľa Trumpa sa Miami na Floride „čoskoro stane útočiskom pre tých, ktorí utekajú pred komunizmom v New Yorku“.

Mark Rutte

Rutte bagatelizoval stiahnutie amerických vojsk z Rumunska

05.11.2025 23:23

Bukurešť minulý týždeň oznámila, že USA sťahujú časť svojich vojsk z krajiny.

Donald Trump

USA možno pracujú s Ruskom a Čínou na obmedzení jadrového arzenálu, naznačil Trump

05.11.2025 22:51

Minulý týždeň Trump pritom vzbudil rozruch oznámením, že nariadil ministerstvu obrany, aby obnovilo jadrové skúšky tak, ako to podľa neho robia ostatné jadrové mocnosti.