Založ si blog

Do hry o prezidenta vstupuje Karim Tóth. Má šancu?

Do zápasu o prezidentské kreslo vstupuje nový hráč. Karim Tóth, ktorý nemá žiadne politické skúsenosti, iba niekoľko videí o spoločenských témach, včera ohlásil svoju kandidatúru na najvyšší post v štáte. Vo videu uverejnenom na jeho stránke hovorí o svojej motivácii ako aj o vízii, ktorú ponúka voličom.

 

 

 

Pán Tóth podrobne objasňuje svoju politickú orientáciu, v ktorej má úplne jasno a v ktorej si niečo nájde každý. Politogóvia sa zhodujú, že ide o nádejného kandidáta, ktorý môže vážne zamiešať poradím uchádzačov o post hlavy štátu. Jeho politická neskúsenosť je paradoxne jeho výhodou, pretože predstavuje svieži vietor, a jeho elán, s ktorým sa chce pustiť do riešenia najpálčivejších problémov, ktoré trápia ľudí v štáte, je až nákazlivý.

 

Mladému kandidátovi nechýba šarm, vtip ani odvaha, o čom svedčí výzva súperom, aby odstúpili zo súboja, no najpresvedčivejšia je jeho prirodzená nehraná skromnosť. Príhovor, ktorým odštartoval svoju kampaň, tvorí kompaktný celok, do ktorého harmonicky zapadá aj chytlavý slogan Urobme Slovensko Veľká Morava again!

 

Karim Tóth sa týmto video celkom jednoznačne zaradil medzi najvážnejších uchádzačov o prezidentský úrad. Ak sa v predvolebnej kampani nedopusti vážnejšej chyby, šancu získať srdcia voličov rozhodne má. Jedinou otázkou zostáva, či ohlásený zámer myslí vážne, keďže potrebné podpisy mieni zbierať kurióznym spôsobom: lajkami a zdieľaniami videa na internete.

 

Súvisiace články

Záhadný Slovák Karim odpovedá Lívii

Urbi et orbi od Karima o multikulti Vianociach

Ako Karim šiel za Andrejom Dankom do NR SR

Karim: Ochrana slovenského folklóru a palestínska šatka

Najlepšia predvolebná analýza

06.12.2019

Bývalý akože prezidentský kandidát a zakladateľ fiktívnej politickej strany podáva výnimočne presný opis slovenskej politickej scény pred nadchádzajúcimi voľbami. Žiaľ, nie je to pekný viac »

Rozdiely medzi slovenčinou a arabčinou (Karim Tóth)

03.12.2019

Po dlhšej prestávke sa na scéne opäť zjavil Karim Tóth a sebe vlastným spôsobom pokračuje v misii budovať most porozumenia medzi národmi. Tento krát sa zameriava na rozdiely medzi arabčinou viac »

Voľby v Izraeli: výber medzi horším a horším

24.09.2019

Napriek tomu, že sa od aprílových volieb v izraelskej politike veľa nezmenilo, voliči a voličky si vďaka neschopnosti premiéra Netanjahua zostaviť stabilnú vládu spravili pred pár dňami reparát. viac »

Gabriela Matečná

Škandály nemeckých potravín sa množia, Matečná rokovala s veľvyslancom

13.12.2019 14:01

Na jeseň prepukol škandál veľkého nemeckého výrobcu mäsových výrobkov firmy Wilke, po ktorých konzumácii zomreli v Nemecku traja ľudia.

Euro, peniaze

Rast cien sa zrýchlil na 3 %, zdraželi potraviny aj vzdelávanie

13.12.2019 13:55

Inflácia sa na Slovensku zrýchľuje. V novembri spotrebiteľské ceny medziročne vzrástli o 3 %, čo bol najrýchlejší rast za posledné roky.

Milan Lučanský, policajný prezident

Auto s policajným prezidentom havarovalo, Lučanský aj vodič sú v poriadku

13.12.2019 13:47

K nehode došlo v banskobystrickom kraji, pri obci Jakub.

drogy, droga, zatknutie, zatknuty, puta

Česká polícia odhalila gang obchodníkov s drogami, len v ČR obvinili 58 osôb

13.12.2019 13:38

Skupinu riadili traja hlavní organizátori, ktorí si najímali kuriérov na území Českej republiky, pričom si najčastejšie vyberali ľudí s nižšími príjmami či dlhmi.