Založ si blog

Prečo mlčíte?

Prosím vás, vysvetlite mi jednu vec. Kde sú všetci tí humanisti, všetky tie čo hovoria o ľudských právach, o slušnosti? Tie západné hodnoty, o ktorých toľko hovoria? Ja nie som proti tým hodnotám, naopak, podľa mňa sú veľmi dôležité…

 


Hovorím o tých pokrytcoch, ktorí majú plné ústa západných hodnôt, keď treba byť proti Rusku, Číne, Iránu, vždy keď treba ukázať prstom na zločiny niekoho iného. Ale keď sme to my, kto pácha zločiny, keď my sa spolupodieľame na genocíde v Gaze, a naše štáty to podporujú, náš najúžasnejší a najcivilizovanejší Západ posiela Izraelu bomby, aby nimi zabíjal tisíce palestínskych detí, zrazu ich niet, mlčia, nekritizujú, nekričia.

Práve vtedy, kedy by mali najviac kričať, pretože ľahko sa kritizujú zločiny niekoho iného. Je to najpohodlnejšie, nebolí to, nič ťa to nestojí. Ale keď sú to naši, kto pácha zločiny, je ťažké si to priznať a byť kritický k nim. Ale práve vtedy musíš dokázať, že tie hodnoty myslíš naozaj vážne.

A genocída, to je najbrutálnejší a najohavnejší zločin. Keď ti nevadí genocída, tak ti už nevadí nič, aj tú najnižšiu latku podliezaš. To je koniec rozprávky na ľudské práva, hodnoty a Západ.

Každý rok si takmer rituálne pripomínate poučenie „nikdy viac!“, a je to správne poučenie. Ale teraz keď najviac treba kričať „nikdy viac!“, lebo sa deje genocída, na ktorej sa my spolupodieľame – naše štáty – a dá sa zastaviť, tak mlčíte.

Vysvetlite mi to prosím vás.

Kde ste?

Prečo mlčíte?

Západné hodnoty áno. Ale ktoré?

27.05.2024

Objavuje sa zvláštny fenomén. Mnohí ľudia, ktorí o sebe hovoria, že bránia demokraciu, ľudské práva, západné hodnoty, paradoxne obhajujú režim apartheidu, ktorý je v hlbokom rozpore s demokraciou a ktorý už vyše sedem mesiacov brutálne pošliapava ľudské práva nevídaným spôsobom. YouTube Direkt Všetky možné nestranné inštitúcie hovoria, že Izrael pácha v [...]

Ľudovít Ódor o Gaze: Nenaštudoval som si to

22.05.2024

Od atentátu na premiéra Fica sa veľa hovorí o hraniciach pri kritike a komentovaní politiky. Súhlasím, treba hľadať správnu mieru a formu, nie však abdikovať na akúkoľvek kritiku. Tak to hovorí aj predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Na odpovede ďalšieho kandidáta – vlastne rovno lídra kandidátky do eurovolieb – práve tejto strany sa tu pozrieme. [...]

Kandidát PS: Ja Gazu neriešim

13.05.2024

Progresívne Slovensko, podobne ako Ivan Korčok, by mala ako strana, ktorá presadzuje ľudské práva vystupovať na obranu palestínskeho civilného obyvateľstva, ktoré je už sedem mesiacov likvidované v Izraelom úmyselne vyvolanom hladomore, etnických čistkách a genocíde. Žiaľ, podobne ako Korčok, na to títo politici zvysoka kašlú. Tak som sa ich bol opýtať osobne. [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.