Založ si blog

KORČOK: Izrael je náš partner, za civilné obete v Gaze môže Hamas

Minulý týždeň som položil Ivanovi Korčokovi otázku o genocíde v Gaze a takto to dopadlo. Nie a nie dotlačiť ho k odsúdeniu izraelských zločinov. Veľa slov o tom ako to všetko začal a za všetko môže Hamas, ako je izraelský cieľ legitímny. Súd sa ešte nevyjadril, že to je genocída. Aj v tejto chvíli Hamas ostreľuje Izrael. Aj v tejto chvíli Hamas hovorí, že chce zničiť Izrael. Že v tejto chvíli Izrael zabíja ľudí v Gaze a hovorí, že vznik palestínskeho štátu nikdy nedovolí a že zničí Gazu, ho netrápi. V deň, keď Izrael zabil okolo 100 hladujúcich ľudí, keď sa snažili dostať k múke z humanitárnej pomoci, radšej brnká na 5 mesiacov starý hoax o odrezaných hlavách.

 


YouTube Direkt

 

Obetí v Gaze mu je ľúto, spôsob vedenia izraelskej „operácie“ je neudržateľný, ale jeho zločiny neodsúdi. Ani ich nenazve zločinmi. Ani neprezradí, pri ako vysokom počte Izraelom zabitých detí to urobí.

Ešte veľa by sa o tom dalo. Pre všetkých, ktorí/é zvažujú Korčoka a naozaj im záleží na ľudských právach, s ktorými sú genocída a vojnové zločiny nezlučiteľné, nech sa páči zoznámte sa s Korčokom a jeho vykrúcačkami a búrlivým aplauzom, ktoré dostali.

Zhodou okolností nasledovala ďalšia otázka o Izraeli od diváčky a jeho vychvaľovanie sa spoluprácou s Izraelom. Po nej sa k téme vyjadril aj Peter Kalmus.

Celkovo aj z ďalších otázok a názorov divákov a ich reakcii som mal chvíľami dojem, že som v sektárskom prostredí…

 

Ešte doplním znenie mojej otázky, možno nie je úplne dobre nepočuť:

 

Izrael v Gaze zabil historicky najviac novinárov v akomkoľvek vojenskom konflikte doteraz (vyše 120). Zabil rekordný počet pracovníkov OSN (vyše 150). Vyše 600 zdravotníkov – zdravotných sestier, vodičov sanitiek, lekárov… 60% budov v Gaze zničil. 90% ľudí vyhnal z ich domovov. Nie len OSN, ale už aj EÚ, presnejšie predstaviteľ EÚ pre zahraničie Josep Borrell vyhlásil, že Izrael v Gaze používa hlad ako zbraň. Medzinárodný súdny dvor povedal, že Izrael možno v Gaze pácha genocídu. Doteraz zabil 30 000 ľudí, väčšinou civilistov, z toho 13 000 detí.

Vy sa predstavujete ako kandidát, ktorý je za západné hodnoty – padlo to tu aj dnes. To sú hodnoty demokracie a ľudských práv.

Moja otázka: Prečo ako kandidát, ktorý je za ľudské práva, ste si za takmer 5 mesiacov nevšimli všetky tieto obete v Gaze a neodsúdili ste izraelské zločiny a koľko tisíc detí musí Izrael zabiť, aby ste si ich všimli a odsúdili to?

Západné hodnoty áno. Ale ktoré?

27.05.2024

Objavuje sa zvláštny fenomén. Mnohí ľudia, ktorí o sebe hovoria, že bránia demokraciu, ľudské práva, západné hodnoty, paradoxne obhajujú režim apartheidu, ktorý je v hlbokom rozpore s demokraciou a ktorý už vyše sedem mesiacov brutálne pošliapava ľudské práva nevídaným spôsobom. YouTube Direkt Všetky možné nestranné inštitúcie hovoria, že Izrael pácha v [...]

Ľudovít Ódor o Gaze: Nenaštudoval som si to

22.05.2024

Od atentátu na premiéra Fica sa veľa hovorí o hraniciach pri kritike a komentovaní politiky. Súhlasím, treba hľadať správnu mieru a formu, nie však abdikovať na akúkoľvek kritiku. Tak to hovorí aj predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Na odpovede ďalšieho kandidáta – vlastne rovno lídra kandidátky do eurovolieb – práve tejto strany sa tu pozrieme. [...]

Kandidát PS: Ja Gazu neriešim

13.05.2024

Progresívne Slovensko, podobne ako Ivan Korčok, by mala ako strana, ktorá presadzuje ľudské práva vystupovať na obranu palestínskeho civilného obyvateľstva, ktoré je už sedem mesiacov likvidované v Izraelom úmyselne vyvolanom hladomore, etnických čistkách a genocíde. Žiaľ, podobne ako Korčok, na to títo politici zvysoka kašlú. Tak som sa ich bol opýtať osobne. [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.