Lucia Yar o Gaze: A čo Tibet?

29. mája 2024, kandalaft, Nezaradené

Lucia Yar je ďalšou z kandidátstva PS do eurovolieb, s ktorou som sa rozprával o izraelských zločinoch v Gaze. Začalo to sľubne uznaním, že by sa o tom u nás malo hovoriť viac, no skončilo to ako vždy s kandidátstvom PS výhovorkami a bezradnosťou, A to som sa ani nepýtal na ťažšie otázky o sankciách a embargu na Izrael, ktoré už vo viacerých európskych štátoch a v Európskom parlamente riešia. Posúďte sami.

 


 

Jednoducho, nie a nie dať ani len jeden post o Gaze. Jeden ako druhý ako tretia. Len neúprimné reči o tom, ako ich to kvári, ako im to je ľúto, ako odsudzujú obe strany, ale nič pre zastavenie okupanta a páchateľa genocídy voči 2,3 miliónom civilistov neurobia. Ani len sprostý post nedajú.

Toto nie sú ľudské práva. toto je zneužívanie ľudských práv na zakrytie vlastnej nadradenosti. A to je veľká škoda, lebo tým nediskreditujú iba seba, ale aj tie ľudské práva, za ktoré sa schovávajú. Tie sú pritom veľmi  dôležité a potrebné a musíme ich dodržiavanie myslieť vážne a bezpodmienečne ich vyžadovať. Nesmieme odmietnuť ľudské práva, ale politikov, ktorí ich zneužívajú.

Video celého rozhovoru nájdete tu.