Založ si blog

Kandidáti Smeru o Gaze: Výhovorky a pokrytectvo

V polovici mája som vyspovedal niekoľko ľudí z kandidátnej listiny PS do eurovolieb. O izraelských zločinoch v Gaze buď nič nevedeli (okrem toho, že je to strašné) alebo verklikovali naučené „bezpečné“ frázy o tom, ako odsudzujú obe strany a veľmi by si želali mier. Pri otázkach o konkrétnych opatreniach, ktoré by dotlačili Izrael k zastaveniu sedem mesiacov prebiehajúcej genocídy – samé vykrúcanie, výhovorky a pokrčené ramená. Bol som sa teda pozrieť na druhú stranu spektra – u strany Smer.

Napokon, oni sú vo vláde a majú reálnu moc niečo aj urobiť, nie len sľubovať. Lenže tam hneď narážame na problém menom Monika Beňová, ktorá je europoslankyňou za Smer možno aj 20 rokov. A táto poslankyňa sa do dnes chváli na svojom youtube kanáli videom, kde pred celým plénom obhajuje Izrael a jeho Knesset. To bola prvá otázka.

Druhá smerovala k zastaveniu vývozu a dovozu zbraní do a z Izraela. Takmer každý rok predávame do Izraela zbrane a teraz sa od neho chystáme kúpiť protivzdušný systém za cca 130 miliónov Eur. Vláda to môže stopnúť. Prečo to neurobila už dávno? Odpovede si pozrite sami.


Žiaľ, pokiaľ ide o pokrytectvo a vykrúcanie pri Gaze a Izraeli Smer ani PS nie sú si nič dĺžne. Obe nechcú urobiť nič konkrétne, čo by zastavilo izraelské masakrovanie civilistov v Gaze. Jedni sa schovávajú za slogany o ľudských právach, druhí za slogany o mieri a proti vojne, ale žiadni z nich to nemyslia vážne.

„PS je príliš diplomatické ohľadom Gazy“

18.06.2024

Už dlhší čas nosím v hlave nápad začať robiť rozhovory so zaujímavými ľuďmi na zaujímavé, najmä spoločensko-politické otázky. Nedávno sa ten nápad dočkal prvého pokusu. S Petrou Kováč som sa porozprával o chystanom proteste, ktorý sa medzičasom už udial. To bol prvý dôvod rozhovoru. YouTube Direkt Druhý dôvod bol jej názor na mlčanie Progresívneho [...]

Michal Šimečka o Gaze: Vykrúcanie a nedodržaný sľub

04.06.2024

Celé sa to začalo v pólke apríla na diskusii Progresívneho Slovenska. Michal Šimečka sa na nej vyhol odpovediam na dve závažné otázky. Tak som hneď po jej skončení za ním zašiel osobne a spýtal sa ho. Výsledok si môžete pozrieť nižššie. YouTube Direkt Jeho vyhýbanie a falošný sľub rozhovoru spôsobil, že som sa iba viac odhodlal nenechať sa odbyť ani oklamať [...]

Cifrová Ostrihoňová a Poliačik – vykrúcanie a bezradnosť

02.06.2024

Pokračujeme v spovedaní kandidátstva PS o ich postojoch k sedem mesiacov prebiehajúcim zločinom v Gaze. Kým pani Cifrová Ostrihoňová k tomu nepovedala takmer nič a na väčšinu času zmizla, Martin Poliačik opakoval obohraté floskule o odmietaní extrémov na oboch stranách, o tom, že EÚ spolu s USA musí hovoriť hlasnejšie a povedať za akých podmienok bude pokračovať [...]

Hranie na mobile, pr clanok, nepouzivat

Viaceré krajiny sveta postihol výpadok internetu, paralyzoval dopravu, banky aj médiá

19.07.2024 09:59

Rozsiahly výpadok internetového spojenia narušil prevádzku bánk, leteckú dopravu či televízne vysielanie v mnohých krajinách sveta.

Bangladéš, demonštranti, protest, Dháka, študenti

FOTO: Krvavé protesty v Bangladéši: Vládne budovy horia, rabovanie a desiatky mŕtvych. Televízie prestali vysielať

19.07.2024 09:07

Niekoľko tisíc protestujúcich vtrhlo do budovy štátnej TV, kde všetko demolovali a časť budovy podpálili.

Trump

Zmierenie? Trump ani nechcel vysloviť Bidenovo meno. Bude z neho (na jeden deň) diktátor?

19.07.2024 06:46

Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole moci.

Tel Aviv, Izrael, výbuch

Tel Avivom otriasol výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 08:39

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.