Založ si blog

Juvenilná justícia, Gender a podobné sprostosti. . .

Neprestávam žasnúť nad tým aké ľahké je manipulovať ľuďmi úplnými debilinami a ohlupovať ich senzačnými odhaleniami akože tajných sprisahaní. Voľakedy boli zosobnením temných síl v pozadí slobodomurári, všetko riadiaci spoza opony a rozhodujúci o ekonomike, o štátoch, o vojnách. Isté percento ľudí náchylných veriť konšpiračným teóriam je asi prirodzené, ale s postupným dozrievaním spoločnosti, zvyšovaním vzedelnia ľudí, by človek predpokladal, že popularita konšpiračiek bude ustupovať. V posledných rokoch sme však svedkami presného opaku. Trápni slobodomurári už dnes nikoho nevzrušujú. Svet a Slovensko ohrozujú omnoho strašnejšie skupiny: Ilumináti, New World Order a vesmírni jašteri. Bolo by to na smiech, ale tento pohyb smerom k strate súdnosti, k vytváraniu fiktívnych vnútorných nepriateľov a rozpadu spoločnosti, neveští nič dobré. 

 

Ešte pred rokom som krútil hlavou nad tým, že na slobodomurároch je aspoň štipka pravdy, minimálne existencia ich tajnostkárskych lóží je nesporným faktom. Konšpiračky o Iluminátoch a jašteroch, na druhej strane, sú založené na čírej fantázii, sú to vyslovene bludy. Napriek tomu ľudia v túžbe po poznaní klesli o stupeň nižšie. Akoby si romány Dana Browna zmýlili s literatúrou faktu. Vtedy som netušil, že môže byť ešte horšie.

 

Je to zhruba rok čo registrujem šírenie internetových hoaxov pochádzajúcich z prostredia ruských pravoslávnych fanatikov varujúcich pred juvenilnou justíciou, celosvetovým sprisahaním úradníkov, ktorí masovo odoberajú deti z tradičných rodín a umiestňujú ich do výchovy homosexuálom. Pôvodcom tohto zla má byť OSN a Európska únia. Za najodstrašujúcejší príklad juvenilnej politiky EÚ uvádzajú Nórsko. Nevadí, že Nórsko vôbec nie je členom EÚ a je jednou z krajín s najvyššou kvalitou života, najnižšou mierou korupcie, v ktorej sa mimoriadne dbá na ochranu detí.

 

Kto by sa už zaoberal faktami? Keď ide o deti, stačí postrašiť a ľudia sa automaticky stavajú do obrannej pozície. Kto by nechcel ochrániť deti pred hrozbou?! Nevadi, že hrozba je fiktívna. Deti treba chrániť hlavne pred takými hrozbami, nie pred skutočnými, akými sú domáce násilie či sexuálne zneužívanie v rodinách. To je tabu, o tom sa nesmie hovoriť, a hlavne štát sa do toho nesmie starať. (Viac o téme tu a tu.)

 

A tak ruka v ruke s ťažením proti vymyslenej juvenilnej justícii ide aj boj proti sexuálnej výchove, ktorá v skutočnosti má deti naučiť ako sa majú chrániť pred sexuálnym zneužívaním v rodinách, pred sexuálnym obťažovaním, na koho sa obrátiť o pomoc v prípade potreby, ako sa chrániť proti pohlavne prenosným chorobám a ako si vytvoriť zdravý postoj k vlastnej sexualite. Ultra-konzervatívni aktivisti a lobisti však vymýšľajú tie najbizarnejšie konšpiračky vyslovene založené na klamstvách. OSN a hlavne EÚ vraj idú učiť naše deti masturbovať. Už od škôlky. Čo od škôlky? Už od veku 0 rokov. Veď to je jasne napísané na bilborde. A týmto očividným nezmyslom veria aj inteligentní a aj vysokoškolsky vzdelaní ľudia, dokonca novinári a politici. (Viac tu.)

 

Ďalším strašiakom je ujo Gender, ktorý chodí po svete a chlapcov mení na dievčatá a dievčatá na chlapcov alebo, ešte horšie, vymýšľa im desiatky nových rodov, a mení matky a otcov na rodičov 1 a 2. Tak dosť, čo je veľa to je veľa. Tu už musíme všetci zhíknuť: HÍ…! Nikto z nás rodičov 1 a 2 robiť nebude. Naše tradičné mamy a tatov si ubránime aj keby sme pri tom rozum mali potratiť.

 

Málo kto má čas zaoberať sa problémom do detailov, že tu je síce malá, ale reálna skupina detí, ktoré naozaj nemajú jednoznačné pohlavie či rod, že rodič 1 a 2 sú právnickymi pojmami, ktoré sa používajú už desaťročia podobne ako “zákonný zástupca”. Tu predsa nejde o racionálnu argumentáciu, že? Tu ide o útok na emócie a deti sú najcitlivejším bodom, pri ktorom konáme inštinktívne a až potom rozmýšľame. Ak k rozmýšlaniu vôbec dôjde, pretože dnes už je nato tak málo času. No ľahko zneužiteľné obranné inštinkty zaberú takmer vždy.

 

Podobne ako pri šírení paniky z komunity LGBT. Vraj nás ostatných ohrozujú, šíria svoj životný štýl medzi normálnymi ľuďmi a chcú prerobiť heterákov na gejov a lesby. Chcú mať právo na manželstvo, aby ho zničili. Ako sa bude ľudstvo množiť, keď všetci budeme teplí? Bránme sa. Dajme manželstvo do ústavy, lebo proti fiktívnym hrozbám sa najlepšie bojuje fiktívnou obranou. Nevyriešime tým žiaden z reálnych problémov, ktoré trápia rodiny, ale aspoň máme dobrý pocit, že sme nepriateľa pokorili.

 

Táto umelo vyvolávaná panika sa šíri zo siete konšpiračných internetových stránok, ktoré sa za posledné obdobie vynorili nevedno odkiaľ. Niektoré sú otvorene fundamentalisticky katolícke, iné naoko pôsobia ako seriózny a dôveryhodný zdroj informácií. Ideologicky spriaznené organizácie disponujú nemalým množstvom finančných prostriedok, čo im napríklad umožňuje zamoriť Slovensko  klamlivými bilbordami. Zlé jazyky tvrdia, že za tým všetkým stojí Kremeľ, ktorý financuje skupiny na destabilizáciu a oslabenie krajín EÚ. Takéto tvrdenie dáva zmysel, ale bez dôkazov je tiež iba ďalšou konšpiračnou teóriou.

 

Či už za tým stojí Kremeľ, iní veľkí hráči, alebo iba úprimní náboženski fanatici, vplyv ich aktivít na ľudí  je deštruktívny. Vzbudzujú v nich paranoidný strach, nenávisť voči svojim spoluobčanom, otupujú ich schopnosť racionálne a kriticky myslieť a odvádzajú ich pozornosť od dôležitých tém a problémov k fiktívnym hrozbám.

 

Vždy, keď čakám, že sa spoločnosť po rokoch stagnácie vzchopí, prekvapí ma ešte väčším úpadkom. A tak, hoci aj teraz dúfam, že toto je dno, z ktorého sa odrazí, poučený skúsenosťou očakávam horšie. Len si neviem celkom (a aj sa bojím) predstaviť, kam ešte môžeme klesnúť. Znovu začnú ľudia naháňať a upalovať bosorky? Alebo iba gejov, ako sa to dnes deje v niektorých častiach Afriky? Vrátime sa ku kameňovaniu žien za cudzoložstvo? Kam až chcú zájsť títo fanatickí “ochrancovia tradícií” v šírení nenávisti voči svojim spoluobčanom?

 

Verím, že väčšina ľudí, ktorí naleteli konšpiračkám si takýto vývoj neželá. Mali by však vedieť, že debilizácia spoločnosti konšpiračnými teóriami k podobným výsledkom v konečnom dôsledku smeruje. Nehovorím, občas si aj ja prečítam či pozriem niečo konšpiračné, ako rozprávku pre dospelých, ako príbehy Dana Browna na spestrenie času. Avšak brať ich ako seriózny zdroj poznania je tragické. A to čo sa deje okolo juvenilnej justície, sexuálnej výchovy, komunity LGBT a rodovej identity, už ani nie je obyčajnou konšpiračkou, ale dobre premyslený spôsob šírenia ultra-konzervatívnej ideológie.

 

Ako sa tomu brániť? Zaručený recept nemám. V situácii kedy mnohé médiá manipulujú, tie tradičné aj tie akože alternatívne, odporúčam, v prvom rade, pochybovať o všetkom čo sa kdekoľvek dozviete. Nikdy neviete kto a kedy vás zavádza či klame, alebo si len šlendriansky odflákol novinársku robotu. Pri utváraní si názoru na dianie vo svete by sme sa viac ako na senzačné správy o tajných spolkoch a neuveriteľných hrozbách mali spoliehať na fakty, mali by sme si zvyknúť overovať zdroje a používať kritické myslenie. Je to trochu náročnejšie a menej zábavné, ale prináša to spoľahlivejšie výsledky pri poznávaní sveta a vytváraní spoločnosti, v ktorej sa žije dobre všetkým ľuďom. A o to by nám hádam malo ísť.

 

Ako Karim šiel za Andrejom Dankom do NR SR

27.11.2018

Karim Tóth sa tento krát vydal do NR SR, aby sa stretol s jej predsedom Andrejom Dankom. Prečo? Vysvetlí vám to sám. [youtube W3iFEkWzsLo nolink] Výzvu slovenských osobností proti prijatiu viac »

Karim: Ochrana slovenského folklóru a palestínska šatka

13.11.2018

Viete, ako sa nosí palestínska šatka, tzv. arafatka? A ako súvisí s ochranou slovenského folklóru, s Líviou a Natáliou? Karim Tóth áno. [youtube qFOwwZViLp4 nolink] Ak chcete Karima Tótha viac »

Záhadný Slovák Karim odpovedá Lívii

06.11.2018

V ostatných týždňoch rozvírila hladinu internetových vôd reklama na alkohol s Natáliou a následné kritické až zúrivé reakcie nacionalistov, z ktorých snáď najväčší ohlas získalo video viac »

Gabriela Matečná

VIDEO: Matečná: Zobudiť sa musia aj poľnohospodári

14.12.2018 18:00

Do poľnohospodárstva má pritiecť 110 miliónov eur. Mínus 1,4 miliardy eur v obchode s potravinami sa nedá zastaviť zo dňa na deň, tvrdí ministerka Matečná.

Stefan Löfven

Švédsky parlament odmietol Löfvena ako premiéra

14.12.2018 16:55

Tri mesiace po parlamentných voľbách, ktoré skončili patom, Švédsko stále nemá vládu.

francúzsko, žlté vesty

Francúzske úrady a polícia sa pripravujú na ďalšie kolo protestov žltých viest

14.12.2018 16:17

V Paríži i ďalších mestách zatvorených mnoho múzeí, galérií a ďalších pamätihodností.

kurča, hydina, kura, mäso

Lacné ukrajinské kurence hydinárom nevoňajú, nemusia byť kvalitné

14.12.2018 16:12

Slovensko sa podľa potravinárskej komory stalo krajinou, do ktorej mieria stovky kamiónov naložených lacným ukrajinským hydinovým mäsom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 118
Celková čítanosť: 397497x
Priemerná čítanosť článkov: 3369x

Autori blogu

Kategórie